aktualizováno: 22.01.2024 19:33:41

                  Srdečně Vás vítáme na stránkách Ohňostroje Ondrák

Malý ohňostroj

 

CZIN.eu     

  Free SEO Tools  

Katalog firem Katalog firem - Firmy Prostějov

Katalog firem - Firmy Prostějov

 

 

Malý ohňostroj

 

!! Možnost dodání do 1 týdne od závazné objednávky !!

 

Už jak sám název napovídá, jedná se o ohňostroj malých rozměrů. Na přípravu tohoto ohňostroje se používají pyrotechnické předměty II. a III. třídy nebezpečnosti a podle nové legislativy 2. a 3. kategorie. Tento ohňostroj smí odpalovat jen odborně proškolená osoba, vlastnící průkaz odpalovače ohňostrojů.

Bezpečný okruh od takového ohňostroje je 30 m, výška efektů je kolem 30 m.

 

Odpal malého ohňostroje může být proveden třemi způsoby:

1, Každý kompakt se zapaluje samostatně pomocí pyrotechnického zapalovače těles. Jednotlivé kompakty jsou umístěny a pevně zafixovány proti převrhnutí v odpališti s dostatečným odstupem mezi jednotlivými předměty, aby nedošlo během odpalování ke zranění odpalovače od už zapálených kompaktů. Ten musí mít kompletní bezpečnostní prostředky a pomůcky. Počínaje helmou, štítem nebo brýlemi, rukavicemi a konče nehořlavým oblekem. Postupným zapalováním jednotlivých kompaktů docílíme vystřelení efektů v předem daném pořadí.

 

pyrotechnický zapalovač

 

2, Druhý způsob odpalu malého ohňostroje je též otevřeným plamenem, ale oproti prvnímu způsobu zapálíme jen jednu zápalnou šňůru a ta je spojena s jednotlivými kompakty. Během postupného odhořívání zápalné sňury dojde k přesně danému zapálení jednotlivých kompaktů. Jedná se o stejnou konstrukci jako ohňostroj pro vlastní odpálení s tím rozdílem, že tato sestava obsahuje pyrotechnické výrobky III. třídy nebezpečnosti.

                                         Malý ohňostroj

 

3, Poslední způsob je pomocí elektrického odpalu a to tak, že ke každému pyrovýrobku je přiložen el. palník a pomocí odpalovacího zařízení se docílí odpalu v přesně danou dobu. Tento způsob je složitější na přípravu, ale nesporná výhoda je v přesnosti jednotlivých odpalů.

   Elektrický odpal                                       Elektrický odpal

   Odpal pomocí el. palníků

 

Po domluvě, může být i tento ohňostroj doplněn o hudební doprovod, který si  vyberete a nebo je hudba plně v naší režii.

 

Tento typ ohňostre je vhodný pro malé rodinné oslavy, oslavy Silvestra, svatby atd.

 

 

 

Please install the Flash Plugin

 

 

Ukázka malého ohňostroje

 

Ceník ohňostrojů zde.

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

 


Copyrigt © Ohňostroje Ondrák, 2011-2014