aktualizováno: 22.01.2024 19:33:41

                  Srdečně Vás vítáme na stránkách Ohňostroje Ondrák

Propojení kompaktů

 

CZIN.eu     

  Free SEO Tools  

Katalog firem Katalog firem - Firmy Prostějov

Katalog firem - Firmy Prostějov

 

Propojení kompaktů

 

Zde si ukážeme, jak propojit několika způsoby kompakty, abychom nemusely při domácím ohňostroji zapalovat každý kompakt zvlášť, ale zapálit jen jednou a dívat se.

 

Připomínám, že následující návod na propojení kompaktů má jen informativní charakter. Pokud se do takové činnosti pustíte, je to na Vaše vlastní nebezpečí a tyto stránky neberou na sebe žádnou odpovědnost při jakémkoliv zranění, nebo materiální škodě.

 

Před samotným propojením kompaktů si musíme nejdřív rozmyslet, jak chceme, aby kompakty po sobě šly. Dále se podíváme, jaká zápalnice je na daném kompaktu. Začneme nejvíce používaným způsobem. A to je kompakt s zelenou zápalnou šňůrou. V ukázkách budu propojovat je dva kompakty, ale vy si můžete podle libosti a podle potřeby propojit kompaktů třeba pět.

 

Tak začínáme.

kompaktyNa začátku si uvolníme zalepenou zápalnici a mírně za ni zatáhneme, aby se částečně uvolnila i z papírového obalu. Tak jak je vidět na obrázku.

 

 

 

 

připevnění zápalniceÚplně k tělu kompaktu připojíme propojovací zelenou zápalnici. Na obrázku je použita zápalnice o průměru 3 mm. Spoj je stažen provázkem a pak následně omotán izolační páskou. Originální zápalnice z kompaktu nám poslouží k úvodnímu zapálení celé sestavy.

 

 

potřebná délka zápalniceNásledně si ustřihneme potřebnou délku zelené zápalnice, která bude sloužit jako zpožďovač mezi jednotlivými kompakty. Někde si zjistíme, že doba činnosti prvního kompaktu je třeba 23 s, tak my si odměříme délku 20 cm + 2cm a tuto délku ustřihneme. Těchto 20 cm bude doba zpoždění 20 s. Ty 2 cm zápalnice jsou na přichycení k zápalnici kompaktu. Pokud budeme propojovat kompaktů ví, tak nic nestříháme a dál propojujeme. Ustřihneme až u posledního kompaktu.

 

propojené kompaktyPo připojení zpožďovací zápalnice k druhému kompaktu, přečnívající zápalnice můžeme ustřihnout. Spoj pak ještě omotáme izolační páskou.

A spoj je hotov. Tímto způsobem můeme připojit i další kompakty.

 

 

 

Další způsob propojení nám umožní zapálit dva kompakty najednou.

kompaktyOpět si připravíme dva kompakty, které chcete propojit. Vytáhneme zápalné šňůry.

 

 

 

 

našikmo sestřižená zápalnicePro lepší přenos plamene, šikmo zastřihneme zápalné šňůry.

 

 

 

 

 

propojené kompaktyTyto připravené zápalnice vsuneme do komunikační trubice. Její délka může být libovolná. Pokud její délka přesáhne 40 cm, tak je potřeba tuto komunikačku nastřihnout. Během hoření vzrůstá tlak uvnitř komunikační trubice a to může zapříčinit její přetržení. Tímto malým otvorem částečně unikne přebytečný tlak a vše zůstane tak jak má. Z jedné strany ještě vložíme zelenou zápalnici, pro úvodní zapálení. Konce omotáme ještě izolační páskou a opět máme hotovo.

 

 

kompakt s komunikační trubicíPokud chcete propojit kompakty, kde je startovací a zálohová komunikační trubice, tak propojíme tuto zálohovou komunikační trubici z prvního kompaktu s startovací komunikační trubicí z druhého kompaktu.

 

 

 

 

 

ustřižení začátku komunikační trubiceNejdříve z těchto komunikačních trubic odstřihneme černé zápalnice, abychom dostaly čistí komunikační trubice.

 

 

 

 

 

úprava konců komunikační trubicePo úspěšném oddělení černé zápalnice na jedné z komunikaček odstřihněte plášť trubice tak, aby vyčnívaly stopiny o délce 1 - 2 cm. Druhou stačí jen nastřihnout a otevřít. Tak, jak je znázorněno na obrázku.

 

 

 

spojení komunikační trubiceVložte obě komunikačky do sebe. viz obrázek

 

 

 

 

 

konečné spojení komunikační trubiceTeď už jen stačí v našem případě modrou komunikačku opět sevřít a spoj omotat izolační páskou a máme hotovo.

 

 

 

 

Spojení sestavRychlejší způsob spojení dvou kompaktů s komunikačními trubicemi je pomocí rychlospojek

 

 

 

 

 

 

Spojení sestavA takhle je to hotovo

 

 

 

 

 

 

Tím jsme si ukázali způsoby, jak jde propojit jednotlivé kompakty dohromady. Dále na tyto poznatky můžeme navázat v sekci výroba domácího ohňostroje .

 

 


 Copyrigt © Ohňostroje Ondrák, 2011-2014