aktualizováno: 10.07.2024 21:25:54

                  Srdečně Vás vítáme na stránkách Ohňostroje Ondrák

Dělová rána ohňostrojná

 

CZIN.eu     

  Free SEO Tools  

Katalog firem Katalog firem - Firmy Prostějov

Katalog firem - Firmy Prostějov

 

DĚLOVÁ RÁNA OHŇOSTROJNÁ

 

  Pro tento pyrotechnický výrobek je specifiký silný zvukový efekt, který se používá při ohňostrojích. Je to vlastně papírové válcové těleso o venkovním průměru 40 mm a délce 90 mm. Čela válce tvoří dno a víko z kartónové lepenky. Ve víku je zabudovaný zpožďovač v dutince, kam se vkládá elektrický palník. Vnitřek tohoto papírového válce je naplněn explozivní složí.

 

Samotný odpal může provádět jen osoba, která vlastní průkaz odpalovače ohňostrojů. Před odpalem se dělová rána připevní na dřevěnoý hranolek o minimálním průměru 10 mm a délce 500 mm nebo na kovovou tyč. Dutinka pro el. palník musí směřovat dolů. Takto upevněnou dělovou ránu umístíme v minimální vzdálenosti 50m od diváků. Pokud budeme připravovat další dělové rány k odpalu, mezery mezi jednotlivými ranami musí být minimálně 2-3 m. Z dutinky zpožďovače odstraníme hliníkovou folii a vložíme co nejhlouběji el. palník a to vše zajistíme lepící páskou.

 

                                             Dělová rána ohňostrojná

                                           Upevnění dělové rány před odpalem

 

Dělovou ránu může odborně znehodnotit jen osoba vlastníci průkaz odpalovače ohňostrojů. Při selhávce se počká minimálně 15 minut. Dále odstraníme palník  a dutinku zpožďovače zatlačíme dovnitř, eventuelně vytáhneme z pouzdra. Explozivní slož vysypeme do nádoby s vodou. Do vody také ponoříme celé papírové pouzdro tak, aby bylo celé ponořeno ve vodě. Následně všechno zakopeme do země. 

 

Jiná manipulace s výrobkem je zakázaná. Při neodborné manipulaci může dojít k vážnému poškození zdraví.

 

 

            Dělová rána ohňostrojná

 

            Dělová rána ohňostrojná

 

 

 


Copyrigt © Ohňostroje Ondrák, 2011-2014